HABER DETAY

Bedene Göre Gelinlik Modeli Seçimi

Elma tipi vücut yapısına sahipseniz;

Dikkatleri gelinliğinizin üst kısmına çekmelisiniz. Belinizin en ince olduğu noktada daralan ve aşağıya doğru genişleyen etekli modeller sizin için ideal olacaktır. Büstiyer kısmında dantel süslemeler olması fazlalıkların kamuflajı ve zarif bir görünüş yaratmada çok faydalı olabilir, böylece korse efekti yaratılmış olur. V yakalar üst bedeni dikey olarak böleceğinden doğru tercih olacaktır.

Armut tipi vücut yapısına sahipseniz;

A şeklinde, belden aşağıya doğru genişleyen bir etek seçerek vücudunuzun üst kısmının inceliğini vurgulayabilir, kalça ve basenlerinizi dengeleyebilirsiniz. Tafta gibi kalıplı kumaşlar kalıbını koruyacak ve bu bölgeleri sarmayacağı için sizi daha hoş bir görünüme kavuşturacaktır.

Göğüsleriniz büyükse;

Yaka kısmı açık bir model seçebilir, böylelikle yüzünüze ve boyun dekoltenize dikkatleri toplayabilirsiniz. Eğer straples bir model seçmek istiyorsanız göğüs kısmı düz kesimlerden çok kalp kesimli modelleri tercih etmenizi öneririz, düz kesilmiş straples göğüsleri olduğundan daha büyük gösterecektir. Kalp kesimle ise daha zarif bir görüntü elde edebilirsiniz.

Büyük bedenseniz;

Göğüs altından robalı, aşağıya doğru etekleri genişleyen bir model seçebilirsiniz. Robanın daha yukarıda olmamasına ve pileli bir kumaş kullanılmamasına dikkat edin, bu kesim daha çok hamile kıyafetlerini anımsatacaktır. Elbisenin vücut ölçülerinize uygun olması da önemli bir ayrıntı, bol kesimler sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir. Saten ya da tafta gibi kalıplı kumaşlar şifon gibi fazla uçuşan kumaşlar yerine tercih edilebilir.

Uzun boyluysanız;

Sizi en zarif gösterecek detay basit bir siluet olacaktır. Bel çizgisi düşük, etek boyu yere kadar bir model boyunuza vurgu yapar. Uzun kollu bir model tercih etmek isterseniz kol boyunun bileklerinizi geçmesine dikkat edin, sizden kısa birinin elbisesini ödünç almış görünmek istemezsiniz öyle değil mi? Kemerler, fırfırlar ve kabartma çiçek desenleri gibi şeyler sizi olduğunuzdan iri göstereceği için tercih edilmemesi daha iyi olacaktır.

Minyonsanız;

Bel çizgisi normal bel hizanızdan daha yüksekte olan bir elbise seçmeniz vücudunuzun alt tarafını daha uzun göstereceği için tercih edilebilir. Büyük süslemelerden, fiyonklardan kaçınarak orantısız bir görünüm sahibi olmaktan kurtulabilirsiniz. Bel çizgisi düşük, diz hizasında veya kabarık etekli modeller bacaklarınızı olduğundan da kısa gösterecektir, dikkatli olmak gerekir.

Kum Saati bir vücut tipine sahipseniz;

Oldukça kadınsı hatlara sahip ve pek çok modeli rahatlıkla giyebilirsiniz demektir. Beli ince gözteren korseli modeller, derin bir sırt dekoltesi veya denizkızı modelleri tercih edilmelidir. Özellikle kalp şeklindeki korseler ve kalça kısmı iyice oturan modeller üzerinizde harika duracaktır.

Eskişehir Gelinlikçi - Eskişehir Gelinlik
1.1.2014

EMOZ HABER

O: 2, B: 193, T: 1270494 Sayfa