HABER DETAY

Gelin Anneleri için Uzun Elbise Seçimi

Biraz fazla kilolara sahipseniz ve bunları saklamak için uygun elbise seçiminde zorlanıyorsanız, umutsuzluğa kapılmayın. Fazla kiloları avantaja çevirebilecek birkaç trik var.

Bir elbise satın alırken yapılacak ilk ve en önemli şey, vücudunuzun hangi bölümünü gizleyeceğinizi ve hangi bölümüne dikkat çekerek öne çıkaracağınıza karar vermektir. Eğer resmi bir davette giyilecek bir elbiseye ihtiyacınız varsa, fazla renkli modelleri tercih etmeyin, gündelik bir elbiseye ihtiyacınız varsa o zaman rahat olmak en önemli özelliği olmalıdır.

Yüksek belli, üst kısmı sıkı olan etek serbest dökümlü bir elbise seçmelisiniz. Parlak renkler ve büyük desenlerden kaçının. Yatay çizgilerin verdiği etkiler gibi parlak renkler ve büyük desenler vücudu geniş gösterecektir. Dik çizgiler ve desenler ince görünmek için her zaman tavsiye edilir.

Ekstra kat ve kabartı sağlamayan drapelere sahip hafif kumaşlarla yapılmış elbiseler en iyi seçim olacaktır. Tafta gibi kaba malzemeler hareketliliğe ağırlık kazandıracağı için kaçınılmalıdır. Kollarınız sarkık ve göstermek istemiyorsanız bir ceket ile elbisenizi kombine edebilirsiniz.

Eğer geniş ve yuvarlak kalçalara sahipseniz, derin bir yaka ve aksesuarlarla üst bölgenizi vurgulayan bir elbise seçmelisiniz. İpek gibi ince kumaşlarla görsel bir denge sağlayabilirsiniz.

Eğer büyük göğüsleri gizlemek istiyorsanız, gözleri büst bölgesinden uzaklaştıracak önlemler almalısınız. Bel ve alt bölgelere dikkati çekmelisiniz. Yüksek bel ve serbest dökümlü modelleri tercih etmelisiniz.

Kiloları sakladığı düşüncesiyle sakın dökümlü, bol elbiseleri tercih etmeyin. Bu modeller tam tersi daha kilolu görünmenize neden olacaktır.

Aksesuarlar final dokunuşlar adına çok önemlidir. Büyük çanta ve masif takılar önemlidir.   Eğer eşarp kullanacaksanız boyun ve omuzlarınızdan serbest düşecek şekilde bağlayın. Ama dünyadaki en iyi aksesuarın içten bir gülümseme olduğunu sakın unutmayın. İstediğinizden biraz fazla kiloya sahip olsa da vücudunuzla iyi hissedin ve eğlenin.

Eskişehir Gelinlikçi - Eskişehir Gelinlik
10.5.2013

EMOZ HABER

O: 3, B: 47, T: 1282140 Sayfa