HABER DETAY

GELİNLİK STİLLERİHayatınızın en heyecan verici seçiminde gelinlik titizlikle seçilmelidir. Neredeyse tüm gelinlik modelleri beş temel stilden ortaya çıkarılmaktadır.

Seçtiğiniz gelinlik sizin bir simgenizi, zevkinizi ve tarzınızı yansıtır.

Hayatınızın en heyecan verici seçiminde gelinlik titizlikle seçilmelidir.

Neredeyse tüm gelinlik modelleri beş temel stilden ortaya çıkarılmaktadır.

·          Ball Gown (Balo Gelinlik),

·          ALine, Princess Gown (Prenses Gelinlik),

·         Sheath Gown (Kılıf Gelinlik),

·         Empire Gown  (Kraliyet Gelinlik),

·         Mermaid Gown (Denizkızı Gelinlik).

Sizin vücut yapınıza göre bu modellerin belirgin avantajları ve dezavantajları vardır. Gelinlik seçiminde ilk karar vermeniz gereken hangi stilin sizi en güzel göstereceğini belirlemektir.

BALO GELİNLİK

Balo Gelinliği stiller arasında en romatik tarzda olanıdır. Özelliği dar bir bel ve hacimli bir etektir. Gelinliğin korsesi ve eteği tam boydur. Kullanılan kumaşa göre etek çok hafif yada ağır olabilir. Bu stili tercih edecek gelinlerin ince bir bele sahip olmaları gerekmektedir. Orta boylu ve kum saati tipinde olan gelinler için çok uygun bir modeldir. Kabarık etek dolgun yada zayıf bacakları saklayacaktır 

KRALİYET GELİNLİK

En belirgin özelliği, yüksek belli bir yapıda olmasıdır. Yükseltilmiş bel uzun bir hat ortaya çıkartır. Etek bölümü dar kesimli olabildiği gibi prenses modeli kadar hacimli de olabilir. Küçük göğüslü ve kalın bir bele sahip gelinler için çok uygun bir stildir. Minyon tipli gelinler için de iyi bir seçimdir. Uzun kollu tasarlanarak klasik ve resmi bir hava verilebilir. Straplez de güzel sonuçlar vermektedir.

PRENSES GELİNLİK

 Adı “A” harfine benzeyen üçgen yapısından gelir. Bu üçgen yapı belden dar bir korse ile başlar ve etek uçlarına kadar devam eder. Her tür kumaş kullanılabilir ve çok farklı şekillerde tasarlanabilir, straplez veya birçok farklı yaka uygulanabilir. Hemen hemen tüm vücut tiplerine uyan bu model minyon tipliler dahil birçok gelin adayı için uygun bir modeldir.

 

 DENİZKIZI GELİNLİK

Vücudu saran şekli dizden yada dizin hemen altından genişler. Vücut hatlarınızı belirgin olarak ortaya çıkarır. Uzun boylular ve kum saati tipinde olanlar için uygun bir modeldir. Armut tipinde, minyon tipli veya kalın bir bele sahip gelinlere önerilmez.

KILIF GELİNLİK

Vücüt hatlarını ortaya çıkaran bir yapıda olması bu gelinlik stilini en seksi gelinlik stili yapmaktadır. Eğer kıvrımlarınızın gözükmesinden rahatsız olmuyorsanız bu modeli düşünebilirsiniz. Vücudu saran profil pile, pens ve dikiş izleri ile ustaca tasarlanır. Farklı kumaş ve drapeler ile çok farklı tasarımlar ortaya çıkartılabilir. Zayıf ve uzun boylular için mükemmel bir stildir. Uzun boylu gelinleri daha narin, minyon bir havaya sokar. Geniş basenli ve dar omuzlu gelinler bu modelden uzak durmalıdır. Geniş omuzlu adaylar için uygun bir modeldir.

Eskişehir Gelinlikçi - Eskişehir Gelinlik

EMOZ HABER

O: 2, B: 182, T: 1270483 Sayfa